Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı kültürümüzün aile üyesi, evlerimizin süsü, şehrimizin iklimi dolayısı ile ihtiyacımız, yaşam alanımızın en önemli unsurları arasında yer tutan eşyamızdır.

Biz ESKİŞEHİR’li ve ESKİŞEHİR markası olarak sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde tanımakta ve yaptığımız bütün iş kollarında olduğu gibi halı kilim temizleme bölümümüzde de bu gereksinime en iyi şekilde cevap verebilmek adına,

ESKİŞEHİRDE İLK VE TEK OLAN HALI TEMİZLEME PROSESİNİ SİZLERE SUNUYORUZ…

Halı temizleme işlemi siz değerli müşterilerimizin bize telefon vb. haberleşme araçları ile başlar,

Kayıt oluşturulan adreslerin teslim alınması işlemi ile devam eder,

Tesisimize gelen tüm ürünler işleme alınmadan ön inceleme yapılarak ölçüleri alınır,

Toz alma makinamız sayesinde halı ve kilimlerinize metal dövme boruları ve toz dolapları gibi ilkel olarak değil, bu iş için özel üretilmiş ve TOZ ALMA MAKİNEMİZ (BABA MAKİNE AS-2500)modeli ile  üzerindeki kum, toz ölü hav vakum özelliğinden dolayı larva ve mite’ larından arınarak yıkama makinesine alınır.

Şehrimizin suyu kireçli bir su olması sebebi ile önce suyumuz arıtılarak dinlenme havuzlarına alınır,

Fabrikamız komplike bir tesis olması sebebi ile buhar jenaratörü yardımı ile saate 1000 kg buhar üretme kabiliyetine sahiptir, buhar ile temizleme ve sıcak suyu endüstriyel anlamda kullanabilen Türkiye’de parmakla gösterilebilecek ender tesislerden biri olmamız sebebi ile ürünlerinizin halı yıkama işleminde  ürün tipine göre farklı derecelerde sıcak su kullanılır,

Otomatik olarak plc programlama özelliğine sahip akıllı yıkama makinemizde sekiz farklı aşamadan geçer bunlar,

1: Ön ıslatma

2: Dairesel 4 fırça yardımı ile kimyasallı ön yıkama

3: Dairesel 4 fırça yardımı ile ana yıkama

4: Dairesel 4 fırça yardımı ile durulama

5: Helis fırça ile(vida gibi sonsuz yatay kıl fırça) ile dairesel 12  fırçadan kalan kıl, tüy ölü havların toplanması işlemi,

6: Tazyikli su ve blower vakum ile su verilirken arkasından vakumlama işlemi.

7: Son yumuşatma ve durulama işlemi (halı ipliklerine özel üretilmiş olan mikro yumuşatma maddesi ile makine gezer fıskiyesinden halı üzerine emdirilmesi)

8: Alt üst rulo fırçalar ile son tarama (makinemiz üzerinde bulunan rulo fırçanın halımızın altını ve üstünü fırçalayarak yıkama işleminin sonlanması)

Bu aşamadan sonra makine oparatörü leke vb. durumda halıyı bir problem görmez ise sıkma makinelerine alır görülen problem işlemin tekrar edilmesi gerekiyor ise üstte yazan 8 aşama tekrarlanır netice alınamaz ise özel işlem olarak adlandırdığımız işleme geçilir burada müşteri onayı alınarak ürün yetkili usta tarafından incelenir gerekli işlem prosedürleri uygulanır.

Halı sıkma işlemine alınan halılarımız ve kilimlerimiz farklı sıkma teknikleri ile açık kazan ve rulo sıkma makinelerinde 1000 ila 1400 d/devir sıkılarak fazla suyundan arındırılır.

Sıkılan halılarınız halı kurutmak için özel olarak imal edilen halı kurutma odasına alınır. Bu aşama ortalama 8 saat sürer burada uv-c  lambaları ve aralıklı olarak havadan aldığımız oksijeni ozon gazına dönüştüren cihazlar ile dezenfekte edilirken endüstriyel kurutma ekipmanları ve nem alma sistemi bulunur.

Kuruyan halılar toplanarak son kontrol makinemize alınır burada halı havları kabartılarak ölü havlardan vakum ve fırça sistemi sayesinde arındırılır sonrasında alkol bazlı parfüm ile makinemiz özelliğinde bulunan parfüm sıkma sistemi ile her halıda eşit parfümleme yapılır biten ürün bağlanarak paketlenir ilgili rafına konu ve siz değerli müşterilerimize teslimatı gerçekleştirilir.yapılan halı kilim temizleme hizmetimiz tse- hyb standartlarındadır.

 

Hemen Ara